Супольныя спеўкі

Даражэнькія!

У суботу 04.02 а 14-й гадзіне запрашаем вас на заняткі нашай "Школкі традыцыйных спеваў".

Будзем спяваць стрэчанскія ды масленічныя песні!

Прыходзьце самі і бярыце з сабой кампанію.

На такіх занятках няма гледачоў - усе ўдзельнікі. Мы ўсе спяваем разам. Не важна, ці ўмееце вы спяваць, ці ведаеце песні.

Супольныя спеўкі - выдатная магчымасць паспяваць усім разам, і тым, хто наведвае заняткі даўно, і тым, хто прыйдзе да нас упершыню.

Перад тым, як заспяваць, на занятках адбываецца пэўная галасавая і дыхальная гімнастыка. Такая размінка ды спевы ў народнай манеры - шыкоўна аздараўляе і голас, і арганізм у цэлым.

Час правядзення: 4 лютага ў 14:00.

Месца правядзення: філіял Веткаўскага музея, г. Гомель, плошча Леніна, 4 (парк, за саборам Пятра і Паўла).

Кошт: бясплатна.

Тэлефон філіяла: +375(232)509698.

*Фота з нашага ткацкага летніка ў Неглюбцы.

В субботу 04.02 в 14 часов приглашаем вас на занятия нашей "Школкі традыцыйных спеваў".

Будем петь сретенские и масленичные песни!

Приходите сами и берите с собой компанию.

На таких занятиях нет зрителей - все участники. Мы все поём вместе. Не важно, умеете ли вы петь, знаете ли вы песни.

Совместные спеўкі - отличная возможность попеть всем вместе, и тем, кто посещает занятия давно, и тем, кто придёт к нам впервые.

Перед тем, как начать петь, на занятиях проводится определённая голосовая и дыхательная гимнастика. Такая разминка и пение в народной манере - шикарно оздоравливает голос и организм в целом.

Когда: 4 февраля в 14:00.

Где: филиал Ветковского музея. Гомель, пл. Ленина, 4 (парк, за собором Петра и Павла).

Стоимость участия: бесплатно.

Телефон филиала: +375(232)509698 (с 9:30 до 18:00)

*Фото с нашего ткацкого летника в Неглюбке.